Průvodce oblíbenými karetními hrami

Bezpočet lidí miluje trávení času s celosvětově uznávaným balíčkem 52 karet. Karty, roztříděné na piky, kyje, diamanty a srdce, mají svou vlastní „královskou rodinu“ a jsou stejně vhodné pro rodinnou zábavu, hazardní hry nebo kouzelnické triky!

Takový je vliv balíčků karet, jejich obrázky a jazyk jsou přítomny v celé populární kultuře. Máte „poker face“ nebo „nehrajete s plným balíčkem“? Proč ne ‚nazývat věci a věci‘ a nepřiznat, že vám ‚rozdali špatnou ruku‘. Takto bychom mohli pokračovat ještě dlouho, jelikož idiomy karetních her jsou součástí našeho každodenního života.

Jak se karetní hry staly tak populární?

Jedním z důvodů, proč se karty staly univerzálními, je to, že jsou kompaktní, snadno se přenášejí a hry mohou být umístěny na omezených místech – díky tomu jsou ideální například pro ozbrojené síly a cestovatele. Byly také transformovány do silných snímků online.

Jedná se o volnočasové aktivity s fascinující historií. Někteří historici věří, že první hry s „papírovými dlaždicemi“ byly hrány v Číně 9. století, zatímco jiní poukazují na starověký Egypt, Indii nebo Persii. Princip hraní karet pak cestoval z východu na západ, přičemž mnoho dnešních karetních her se objevilo po Evropě v letech 1300 a 1400.

Toto byla dlouhá evoluce k vytvoření balíčku karet, který je dnes okamžitě rozpoznán. Nevypadal vždy stejně nebo obsahoval 52 karet (plus dva žolíky). Předpokládá se, že nyní používané univerzální snímky jsou zakořeněny ve středověkém folklóru a že za standardizaci palub je zodpovědná Francie.

Slavní hráči karet

Nejoblíbenější hry a nejznámější hráči karet jsou často spojováni s „divokým západem“ Ameriky, saloony a plovoucími kasiny na mocných Mississippi a v New Orleans. Patří sem legendární gambleři Wild Bill Hickok a John ‚Doc‘ Holliday.

Existuje však mnoho vynikajících hráčů karet, jejichž proslulost pochází z výjimečných dovedností, štěstí nebo „manipulace“ s karetní hrou (podvádění). Ty inspirovaly mnoho knih a filmů.

Věděli jste, že se věří, že John Montagu, 4. hrabě ze Sandwiche, vynalezl určitou masově oblíbenou svačinu k jídlu, když hrál karetní hry s kamarády? V moderní době mnozí považují řeckoamerického Archie Karase za „největšího gamblera všech dob“, protože v 90. letech vyhrál a prohrál u karetních stolů mnoho milionů liber.

Není divu, že nejoblíbenější karetní hry jsou ty, které kombinují dovednost s určitou „náhodou“. Sázení na výsledek je neodmyslitelně protkáno dlouhou historií této zábavy.

Poker

Většina lidí slyšela o pokeru , i když úplně nerozumí jeho pravidlům. Je to jedna z karetních her, která zahrnuje držení své „ruky“ (karty, které vám byly rozdány) a vytváření větší šance na výhru přidáním dalších.

Jedním z důvodů, proč je tak populární, je to, že poker zahrnuje progresivně vyšší sázky (hrané peníze) a rostoucí vzrušení, když hráči podstupují „vypočítaná rizika“.

Zajímavé je, že nejstarší verze této hry se nazývaly ‚Bluff‘! Má se za to, že má francouzsko-americký původ a stal se obzvláště populární v Americe, kde existuje populární verze s názvem Texas Hold ‚Em.

Existuje mnoho dalších her, které zahrnují sestavování karet a soutěžení o výhru, včetně populární britské karetní hry ‚Brag‘.

Blackjack

Tato karetní hra si získala místo v mnoha kasinech po celém světě, nepochybně proto, že se hraje rychle a je poměrně snadno pochopitelná. Zahrnuje to rozdání dvou karet a následné sestavení ruky, pokud je to nutné, abyste se co nejvíce přiblížili hodnotě 21. Hrajete proti dealerovi, který má výhodu, pokud hráč dosáhne součet.

Poprvé byl nazván ’21‘ (žádné překvapení) a existuje již po staletí. Jedním z jeho největších lákadel bylo vždy pokoušet se spočítat šance pomocí chytrých matematických „systémů“.

Jednoduchá hra, která je populární po celém světě, najdete blackjack dostupný v nejlepších kasinech planety a dokonce můžete hrát live blackjack online díky nejnovější technologii streamování.

Whist/Bridge

Tato karetní hra je obzvláště populární v Británii, kde byla velmi oblíbenou záležitostí šlechty 17. století. Je to poměrně složitá, ale zajímavá hra, kterou hrají čtyři hráči ve dvou partnerstvích.

Existuje jednodušší varianta pravidel známá jako Whist a řada možností, jak lze hrát Bridge, včetně turnajů pro více partnerství. Stejně jako u jiných populárních karetních her se konají mistrovství světa pro bridž. Ačkoli je Bridge oblíbený u všech věkových kategorií, stále je často spojován se staršími hráči a „slušnou společností“.

Baccarat

Tato běžně hraná karetní hra pochází ze středověké Itálie a také byla považována za zábavu aristokracie. Jeho název je odvozen z italštiny pro nulu, protože závisí na konečné hodnotě skóre, ve které některé karty nestojí za nic.

Stejně jako Blackjack jde o srovnávací hru, která měří ruku hráče s tou, kterou drží dealer. Stejně jako u jiných oblíbených karetních her se pravidla a použité techniky mohou v jednotlivých zemích lišit.

Kromě toho, že si můžete vyzkoušet své schopnosti ve fyzickém kasinu, můžete také hrát Baccarat online a zažít vzrušení a dovednosti této klasické hry z pohodlí vašeho domova.

Žolíky

Rummy má také různá pravidla hraní v různých kulturách; jedna varianta je známá jako Gin Rummy. Jeho masivní popularita je možná způsobena tím, že jej lze hrát pouze ve 2 hráčích a také ve skupině.

Rummy je jedna ze soutěží, která zahrnuje vytváření „sad“ karet (také známých jako melds) sestavením ruky, jako je poker. Je to také hra, kde si lízáte a odhazujete karty navíc, s limitem stanoveným na časovém plánu.

Jednoduché hry o štěstí

Hry založené na dovednostech lze většinou nalézt v kasinech a mezi přáteli, kteří rádi sází na výsledky. Některé z nejpopulárnějších karetních her jsou o čistém štěstí a jsou považovány za nejlepší možnosti pro rodinné hry. Patří sem „Go Fish“ nebo „Chase the Queen“, hra s nashromážděným počtem známých jako „War“ a samozřejmě stále populární „Snap“!