Váš kompletní průvodce Blackjackem

Mezi nejvyhledávanější stolní hry v každém moderním kasinu patří blackjack. To platí jak pro skutečné kasinové stoly, tak i pro stále oblíbenější online blackjack hry , které můžete hrát. A to také není žádný úspěch ze dne na den, protože dostat do ruky magické číslo 21 a porazit dealera bylo po staletí cílem všech hráčů blackjacku.

Čtěte dále a zjistěte, jak hrát stolní hru, jaké tipy a triky na blackjack vám mohou pomoci vyhrát, roli této hry v populární kultuře, ve filmech, jako je 21, a historii hry. Jakmile si přečtete tento článek, pravděpodobně se budete v blackjacku cítit mnohem důvtipněji než dříve. Pokud ano, proč se nezaregistrovat a hrát? Mezitím se podíváme na to, co dělá blackjack tak osobitou hrou.

Kde se Blackjack vzal?

Vraťme se na začátek. Tato hra se kdysi nazývala „black jack“ (dvě slova) a existuje již několik set let. Stolní hra, jak ji známe dnes, se vyvinula z oblíbené francouzské karetní hry z 18. století známé jako vingt-et-un neboli 21. Francouzští námořníci ji údajně hráli již v roce 1700 a dokonce i Napoleon Bonaparte zkusil s tím štěstí. Ve 20. století se hra začala poprvé objevovat v amerických kasinech. Aby byla hra na trhu efektivnější, byla vingt-et-un upravena tak, aby přidala bonus, kdykoli hráč obdrží pikové eso nebo jeden ze dvou černých jacků. Odtud pochází přezdívka, která se následně uchytila ​​a stala se celosvětovou popularitou: blackjack.

Jak Blackjack funguje?

Blackjack je velmi jednoduchá a vzrušující karetní hra, ale než se do ní vrhnete, musíte se naučit základní pravidla. Pravidla blackjacku uvádějí, že cílem je porazit dealera s vyšším součtem v ruce, ale nesmíte překročit 21 bodů. Každý hráč dostane na začátku do ruky dvě karty. Karty s číselnými hodnotami – od dvou do deseti – hodnotí svou nominální hodnotu. Všechny obrázkové karty – jackové, královny a králové – mají deset bodů. Esa jsou různá. Hráči mohou každého z nich nominovat, aby skóroval buď jeden, nebo jedenáct, podle toho, co je nejvýhodnější. To platí pro hráče i dealera.

Sázka se uzavírá před rozdáním první karty. Poté každý hráč obdrží dvě karty, ale dealer si udělí pouze jednu, lícem nahoru. Pokud chcete, aby vaše skóre navýšila další karta, řekněte ‚hit‘ nebo ‚twist‘. Pokud jste připraveni jít dál, pak řekněte „držet“ nebo „stát“. Pokud vaše skóre překročí 21, pak jste prohráli a musíte to oznámit. Teprve poté, co všichni hráči již nechtějí žádné další karty, obdrží dealer svou druhou kartu a odhalí ji. Sázku vyhrávají hráči s vyšším skóre než dealer. Pokud je jejich skóre stejné nebo nižší než u dealera, prohrávají. Hra pak pokračuje, pokud si hráči přejí pokračovat, s novou handou.

Pochopení pravidla rozdělení blackjacku

Mnoho hráčů blackjacku často využívá příležitosti k „rozdělení“ karet. Není to nutně něco, co musíte udělat, ale někteří hráči to chtějí. Rozdělení umožňuje hráčům efektivně zdvojnásobit svou sázku odehráním dvou hand ve stejném kole. Pokud mají vaše první dvě karty stejnou hodnotu – například dvě desítky nebo dvě královny – můžete je oddělit a otočit pro další karty na každé z nich nezávisle. To znamená, že existuje dvojnásobná šance porazit dealera v jediném kole. Další pravidlo umožňuje hráčům rozdělit se, pokud se jejich první dvě karty dají dohromady 16. To stojí za zvážení, protože 16 je nepohodlná kombinace, protože málokdy vyhrává, ale často může vést k tomu, že zkrachujete (také znám jako skóre nad 21).

Jak vyhrajete v Blackjacku?

Nemůžete vyhrát handu v blackjacku, pokud jste již vypadli. Vyhrajete však, pokud jste nepropadli a dealer má skóre více než 21. Kromě toho se za vítězné karty považují skóre, která převyšují hodnotu dealera. Blackjack se vyplácí rovnoměrně. To znamená, že vyhrajete zpět stejnou částku, jakou jste vsadili v každé hře. Pamatujte, že u jednoho stolu jako vy mohou být čtyři nebo pět hráčů. V pravidlech blackjacku však hrajete pouze proti dealerovi, nikoli proti ostatním hráčům. To je stejné pro online blackjack i stolní hru v kasinu.

Jak funguje počítání karet v Blackjacku?

Počítání karet znamená udržovat si číselnou mentální poznámku, kdy je nejlepší sázet vysoko a kdy nízko. Nezvyšuje vaše šance na výhru proti dealerovi. Znamená to však, že když vyhrajete, je statisticky pravděpodobnější, že vyhrajete větší sumy, než kdybyste karty nepočítali. Tým gamblerů z Massachusettského technologického institutu dokázal, že tato strategická investiční metoda může fungovat.

Systém v zásadě spoléhá na to, jak je pravděpodobné – nebo jinak –, že další karta, která vám bude rozdána z boty (velký balíček karet používaný v kasinech), bude vysoká nebo nízká. Toho se dosáhne tím, že si v duchu poznamenáte všechny nízké karty a všechny vysoké karty, které byly dříve rozdány, a podle toho sázejte. Kasina obvykle hledají lidi, kteří používají metodu počítání karet, sledováním jejich sázek, které se běžně pohybují mezi vysokými a nízkými hodnotami docela divoce.

Je v Blackjacku povoleno počítání karet?

Obecně řečeno, počítání karet v blackjacku není nezákonné. Použití technologie, která vám pomůže udržet počet, však může být. Ať tak či onak, kasina se snaží lidem počítání karet co nejvíce ztížit. Někdy používají velmi velké boty, někdy rozsekají balíček uprostřed hry a někdy jednoduše požádají lidi, aby odešli, když je podezřívají z použití této techniky.

Jaká je nejlepší strategie pro blackjack?

Někteří lidé při hraní blackjacku přistupují takzvaně opatrně. To znamená pouze navyšovat svůj vklad po každé výhře. Systém Martingale je další oblíbená strategie, která zahrnuje zdvojnásobení vašeho vkladu pokaždé, když prohrajete. Obojí má své pro a proti. Ať už sázíte jakkoli, vyplatí se před pokračováním pozorně prohlédnout kartu dealera lícem nahoru. Obrázkové karty a esa naznačují, že dealer bude mít na konci pravděpodobně silnou kombinaci, takže byste měli podle toho sázet.